قوانین و مقررات نمایشگاه

در متن زیر قوانین و مقررات نمایشگاه بین المللی اتماک آی فارم برای شما آماده شده است

لطفا آن را با دقت مطالعه نمایید.

همچنین فایل مورد نظر را میتوانید دانلود کنید

دانلود فایل قوانین و مقررات نمایشگاه

 

زمان بندی برگزاری نمایشگاه

جدول (1) برنامه زمان بندی برگزاری نمایشگاه را نشان می دهد.

ردیف عنوان تاریخ ملاحظات
عملیات ثبت نام، جانمایی و اخذ مجوز ها
1 آخرین مهلت ثبت‌نام 10/06/1398 آخرین مهلت ثبت نام در نمایشگاه و ارسال فرم‌های مرتبط
2 تاییده غرفه‌سازی 07/06/1398 آخرین مهلت ارسال فرم‌های تاییده غرفه سازی از واحد فنی شرکت برگزارکننده و نمایشگاه و دریافت مجوزهای لازم
3 کارت دعوت بازدید کننده ویژه مشارکت کنندگان 01/06/1398 دریافت کارت‌های ویژه دعوت از متخصصین
عملیات اجرایی نمایشگاه
4 عملیات غرفه سازی و ورود کالا 30/06/1398

ساعت شروع: 14:00

ساعت پایان: 22:00

·        شروع عملیات غرفه‌سازی و ورود کالا

·        ماشین‌آلات سنگین که نیاز به جرثقیل و یا لیفتراک دارد

5 عملیات غرفه سازی و ورود کالا 31/06/1398

ساعت شروع: 08:30

ساعت پایان: 22:00

·        عملیات غرفه سازی

·        ورود کالا و ماشین آلات سنگین که نیاز به جرثقیل و یا لیفتراک دارد حداکثر تا ساعت 16:00و خروج جرثقیل و لیفتراک

6 عملیات غرفه سازی و ورود کالا 01/07/1398

ساعت شروع: 08:30

ساعت پایان: 18:00

·        اتمام کار غرفه‌سازی حداکثر تا ساعت 18:00

·        ورود کالاهای سبک و حمل با جک پالت

·        تحویل غرفه‌های استاندارد نمایشگاه

·        تحویل کارت غرفه‌داران در محل ستاد اجرای در مرکز نمایشگاهی شهر آفتاب

7 سه‌شنبه

افتتاحیه و روز اول نمایشگاه

02/07/1398

ساعت شروع: 09:30

ساعت پایان: 17:00

·        ورود غرفه داران از ساعت 9:30

·        ورود بازدیدکنندگان راس ساعت 10:00

·        افتتاحیه نمایشگاه

·        تحویل کارت غرفه داران در محل ستاد اجرای در مرکز نمایشگاهی شهر آفتاب

·        برگزاری کارگاه ها و دوره های آموزشی

8 چهارشنبه

روز دوم نمایشگاه

03/07/1398

ساعت شروع: 09:30

ساعت پایان: 17:00

·        ورود غرفه داران از ساعت 9:30

·        ورود بازدیدکنندگان راس ساعت 10:00

·        برگزاری کارگاه ها و دوره های آموزشی

9 پنجشنبه

روز سوم نمایشگاه

04/07/1398

ساعت شروع: 09:30

ساعت پایان: 17:00

·        ورود غرفه داران از ساعت 9:30

·        ورود بازدیدکنندگان راس ساعت 10:00

·        برگزاری کارگاه‌ها و دوره های آموزشی

10 جمعه

روز چهارم نمایشگاه

 

05/07/1398

ساعت شروع: 09:30

ساعت پایان: 17:00

·        ورود غرفه داران از ساعت 9:30

·        ورود بازدیدکنندگان راس ساعت 10:00

·        برگزاری کارگاه‌ها و دوره های آموزشی

·        آیین اختتامیه و تقدیم گواهی حضور در نمایشگاه

11 تخلیه و خروج کالا 06/07/1398

ساعت شروع: 09:00

ساعت پایان: 21:00

·        تخریب غرفه های خود ساز

·        خروج کالا های سبک و قابل حمل با چرخ دستی

·        ورود جرثقیل ها و ماشین های باری از ساعت 13:00به داخل سالن‌ها  به ترتیب نزدیک بودن به درب‌های بارگیری

·        لازم به ذکر است با توجه به تمهیدات انجام شده با مرکز نمایشگاهی، پارکینگ جهت غرفه داران به صورت رایگان می باشد.

·        ورود کالاهای سنگین که نیازمند ورود ماشین های باری به داخل سالن نمایشگاه است با توجه به مکان غرفه از ابتدای سالن ها شروع شده و به ترتیب صورت میپذیرد و اعتراضی بابت ورود زود هنگام ماشین ها مورد قبول نمیباشد و ورود ماشین فقط با حضور مسئول غرفه و پس از گرفتن فرم ورود از ستاد اجرایی مستقر در مرکز نمایشگاهی شهر آفتاب امکان پذیر میباشد .

 

تغییرات زمان بندی مربوط به شروع عملیات غرفه سازی، ورود کالاها و ماشین آلات، تحویل کارت غرفه داران، مراسم افتتاحیه، بازدید مقامات و مسئولین، کارگاه ها و کلاس های آموزشی، مراسم اختتامیه، عملیات تخریب غرفه ها و خروج کالاها و ماشین آلات متعاقبا از طریق کانال های اطلاع رسانی اعلام خواهد شد.

شرایط و مقرارت عمومی اخذ غرفه

 

 • تعرفه‎های ریالی صرفا مربوط به شرکت‎های داخلی می باشد که کالاها و برندهای داخلی را در نمایشگاه معرفی می نمایند. نمایندگان شرکت های خارجی یا برندهای خارجی ملزم به پرداخت هزینه غرفه به صورت معادل ارزی می باشند.
 • خدمات نمایشگاهی شامل درج اطلاعات مشارکت کننده در کتاب نمایشگاه، کارت غرفه دار، دعوت از بازدیدکنندگان متخصص در نمایشگاه می باشد.
 • اولویت واگذاری غرفه بستگی به تاریخ رزرو غرفه و واریز وجه بطور کامل دارد و مجری نمایشگاه در رد یا قبول متقاضی مختار می‌باشد. ضمنا اعلام آمادگی جهت مشارکت در نمایشگاه بدون پرداخت وجه غرفه، هیچگونه حقی برای متقاضی ایجاد نمی نماید. در صورت ارسال فرم های شرکت در نمایشگاه بعد از زمان تعیین شده در جدول زمانبندی، غرفه داران از امکانات و خدمات نمایشگاهی شامل درج اطلاعات در کتاب ویژه نمایشگاه، کتیبه سر درب، کارت غرفه دار و ... برخوردار نخواهند شد.
 • در صورتیکه مشارکت کنندگان در تجهیز و غرفه آرایی غرفه خود از متراژ درخواستی در فرم ثبت نام تجاوز کنند، خلاف مقرارت نمایشگاه بوده است و ضمن جریمه به میزان متراژ اضافه شده به غرفه محاسبه مجدد می گردد و غرفه دار ملزم به پرداخت خواهد بود در غیر اینصورت از ادامه حضور در نمایشگاه جلوگیری خواهد شد و مجوز خروج بعد از اتمام نمایشگاه نیز صادر نخواهد شد.
 • غرفه آرایی، تزئینات داخلی و نظافت داخل غرفه در طول برگزاری نمایشگاه به عهده غرفه دار و نظافت راهروها و فضاهای عمومی نمایشگاه به عهده برگزارکننده می باشد.
 • غرفه سازان موظف به همکاری با مسئولین نمایشگاه بوده و در صورت تخلف از ضوابط پس از یک مرحله تذکر کتبی نسبت به تعطیلی غرفه اقدام خواهد شد. در اینگونه موارد وجوه دریافتی از غرفه دار مسترد نخواهد شد.
 • آخرین زمان اتمام غرفه آرایی مطابق با جدول یک " زمانبندی نمایشگاه" خواهد بود و قبل از موعد مقرر غرفه داران محترم می بایست غرفه خود را آماده نمایند. در خصوص تاخیر در آماده سازی غرفه، نمایشگاه هیچگونه مسئولیتی را نمی پذیرد و ادامه کار غرفه سازی پس از ساعات یاد شده تنها منوط به پرداخت جریمه های مذبور در جدول (3) ﺧﺴﺎرت و ﺗﺨﻠﻒ از دﺳﺘﻮراﻟﻌﻤﻞ ﻏﺮﻓﻪﺳﺎزی می باشد.
 • مسئولیت حفظ و نگهداری کالا و تجهیزات در مقابل سرقت یا آسیب آنها در طول مدت غرفه سازی و همچنین ایام برگزاری نمایشگاه "ساعات بازدید عمومی، 10 الی 17" مستقیما بر عهده غرفه داران خواهد بود و برگزار کننده هیچگونه مسوولیتی در این خصوص نخواهد داشت.
 • غرفه داران موظف هستند در ایام برگزاری 30 دقیقه قبل از شروع رسمی نمایشگاه در غرفه خود حضور داشته باشند.
 • غرفه داران واقع در فضای باز موظف به حفظ فضای سبز نمایشگاه بوده و از وارد نمودن هر گونه خسارت به فضای نمایشگاه خودداری خواهند نمود.
 • برگزار کننده فعالیت ها و رایزنی های مربوطه جهت انعکاس برگزاری نمایشگاه در بُعد بین المللی را به انجام رسانده، لذا با توجه به شرایط حاکم بر جو بین المللی، امکان هرگونه تغییرات در برنامه های بین المللی اعم از غرفه داران و بازدید کنندگان وجود دارد. در صورت بروز وقايع پیش بینی نشده (فورس ماژور) مانند جنگ، زلزله، سیل، طوفان، هرج و مرج، آتش سوزي، تغییر قوانین جاري و يا هرگونه حوادث و موارد غیر قابل پیش بینی ديگر كه از حیطه اختیار برگزار كننده خارج بوده و منجر به لغو يا تغییر زمان و مکان نمايشگاه گردد تا 45 روز قبل از برگزاري نمايشگاه 50 % از وجوه پرداختی بابت هزينه هاي پرداخت شده نمايشگاهی كسر و مابقی به شركت كنندگان قابل برگشت می باشد و در صورت بروز فورس ماژور كمتر از 45 روز قبل از برگزاري نمايشگاه وجهی به شركت كنندگان قابل برگشت نخواهد بود.
 • حق هرگونه تغییرات در پلان نمایشگاه و جابه‎جایی غرفه و یا تغییر در برنامه های جنبی نمایشگاه، بدون اعلام قبلی برای برگزار کننده محفوظ می باشد.
 • در صورت درخواست ورود ماشین آلات و دستگاه های سنگین، حجیم، مرتفع و یا دستگاه های با مصرف برق بیش از 3 کیلووات به سالن نمایشگاه، مراتب باید 20 روز قبل از افتتاح به اطلاع نمایشگاه برسد. بدیهی است مشارکت کننده مسئول اتخاذ تمهیدات لازم در خصوص پیشگیری از هرگونه خسارت احتمالی وارده ناشی از حمل، استقرار و یا کارکرد دستگاه های صنعتی و ماشین آلات می باشد.
 • شرکت کنندگان باید کالاهای خود را در قبال آتش سوزی، سرقت، حوادث غیر مترقبه و مواردی از این قبیل بیمه نمایند. آن ها همچنین موظف هستند تمامی کارکنان حقیقی و حقوقی خود را در قبال حوادث ناشی از ساخت و ساز و غرفه آرایی در روزهای آماده سازی غرفه، برگزاری نمایشگاه و تخلیه غرفه ها (حداقل به مبلغ 50،000،000 ريال) بیمه نمایند. شایان ذکر است نمایشگاه هیچ گونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت. ضمنا گواهی بیمه باید در دسترس باشد و در صورت نیاز به مدیریت نمایشگاه تسلیم شود.
 • کلیه اجسام و مایعات قابل اشتعال باید در ظروف محافظ نگهداری شوند. تانک های اکسیژن و شعله های باز بدون مجوز از نمایشگاه و واحد آتش نشانی مربوطه مجاز نمی باشند. جهت جلوگیری از بروز آتش سوزی همه جعبه ها و مواد بسته بندی، کاغذ کادو و پوشال ها باید از سالن نمایشگاه خارج شده و نباید زیر میز یا پشت غرفه ها نگهداری شوند. همچنین کلیه پارچه های تزئینی نظیر روبان، پارچه های کتانی و مخمل باید مطابق با قوانین آتش نشانی نسبت به حریق مقاوم باشند. توجه شود که پرده های نصب شده در غرفه نباید کف زمین را بپوشانند. کلیه خروجی های حریق و علائم خروج اضطراری باید در تمام مدت عاری از مانع باشند و به وضوح خوانده شوند.
 • تجهیزات برقی و سیم پیچی ها باید مطابق با استاندارد و برابر با ضوابط ایمنی انجام شود. هرگونه از ماشین آلات، تجهیزات و دستگاه ها که قطعات متحرک دارند، باید به نحوی مناسب مهار شوند تا به بازدید کنندگان، سازه ها و سایر امکانات نمایشگاه آسیب نرسانند.
شرایط عودت وجه هنگام انصراف

 

اعلام انصراف و عودت هزینه اجاره غرفه برابر شرایط انصراف مندرج در جدول 2 ذیل صورت خواهد گرفت.

جدول (2) شرایط عودت وجه هنگام انصراف

زمان انصراف درصد کسر از مبلغ غرفه
بیش از 90 روز تا افتتاحیه نمایشگاه 30%
بیش از 60 روز تا افتتاحیه نمایشگاه 50%
بیش از 45 روز تا افتتاحیه نمایشگاه 70%
کمتر از 45 روز تا افتتاحیه نمایشگاه 100%

 

قوانین و مقررات در ایام برگزاری نمایشگاه

 

 • محصولات و یا خدمات ارائه شده در غرفه باید با موضوع نمایشگاه مرتبط باشد. غرفه دار نباید محصولی را نمایش دهد و یا تبلیغاتی را برای کالایی منتشر نماید که به حقوق علامت تجاری ثبت شده، کپی رایت یا حق انحصاری شرکت های دیگر تجاوز می نماید. کلیه کالاهای نمایشی باید دارای مهر استاندارد و یا سایر مجوزهای لازمه باشند. همچنین نمایش یا عرضه کالاهایی که مخالف و معارض با شئونات اسلامی باشد ممنوع است.
 • سیستم صوتی و تبلیغات غرفه باید در حد عرف و محدود به داخل غرفه باشد. ضمنا از پخش موسیقی هایی که بدون مجوز وزارت ارشاد باشد جلوگیری به عمل خواهد آمد.
 • رعایت کامل مقررات و ضوابط حاکم بر نمایشگاه از جمله استفاده از کارت شناسایی، حضور در ساعات برگزاری نمایشگاه، زمان تحویل و تخلیه غرفه الزامی است.
 • حضور نماینده غرفه نیم ساعت قبل و بعد از ساعات بازدید در محل غرفه الزامی است.
 • مسئولیت حفظ و نگهداری کالاها از هنگام تحویل غرفه تا زمان خروج کامل آن از محوطه نمایشگاه بر عهده غرفه داران می باشد. لیکن در خارج از ساعات مذکور حفظ و نگهداری کالاهای موجود درغرفه برعهده حراست نمایشگاه می باشد. شرکت کنندگان نباید کالای با ارزش را در غرفه نگهداری نمایند و مسئولیت حفظ و نگهداری این گونه کالاها تماما بر عهده غرفه داران می باشد. همچنین حفظ و نگهداری کالاها و دستگاه ها از آسیب هایی مانند نم زدگی، فضولات پرندگان و موارد مشابه در داخل و خارج از سالن ها بر عهده غرفه داران خواهد بود.
 • غرفه دار موظف است از هنگام بازگشایی تا پایان مراسم اختتامیه نمایشگاه از جمع آوری و تعطیل کردن غرفه خودداری نموده و پس از اتمام مدت نمایشگاه ضمن انجام تسویه حساب و اخذ مجوز کتبی نسبت به انتقال لوازم خود از نمایشگاه و تحویل دادن غرفه به صورت اولیه اقدام نماید. در صورت عدم تخلیه غرفه در مهلت مقرر، به ازای هر روز تأخیر در انتقال کالا، مبلغ 10% هزینه غرفه اخذ گردیده و نمایشگاه نیز مسئولیتی در قبال نگهداری از این کالاها نخواهد داشت.
 • تخلیه غرفه ها از صبح روز بعد از خاتمه نمایشگاه آغاز شده و باید حداکثر ظرف 48 ساعت به پایان برسد. غرفه داران و یا نمایندگان آنها موظف به حضور در محل غرفه در هنگام تخلیه نمایشگاه بوده و وظیفه حراست از اموال در ساعت تخلیه بعهده غرفه داران می باشد.
 • فیلمبرداری و عکس برداری از غرفه یا کالای غرفه داران دیگر مجاز نیست. همچنین فیلمبرداری یا صدا برداری از جلسات، سمینارها و رویدادهای برگزار شده در نمایشگاه بدون موافقت کتبی مدیریت نمایشگاه مجاز نیست. همچنین هرگونه تصویربرداری هوایی و استفاده از انواع هلی شات بدون اخذ مجوز کتبی از مدیریت نمایشگاه ممنوع می باشد.
 • همه تابلوهای تبلیغاتی باید بدون پایه باشند. هیچ تابلویی بدون کسب مجوز کتبی از مدیریت نمایشگاه نباید از سقف آویزان شده یا بین تیرک ها بسته شود.
 • کاتالوگ ها، مجلات، اشانتیون ها و کالاها باید فقط در محدوده غرفه توزیع شوند. غرفه داران نباید اجناس یا اقلام چاپی را در راه رو سالن های نمایشگاه، محوطه های ثبت نام، اتاق های کنفرانس، سالن استراحت یا دیگر بخش های مرکز نمایشگاهی بگذارند.
 • غرفه داران نباید محصولاتی را به فروش برسانند که در نمایشگاه تحویل داده می شود. همچنین خرده فروشی در پیشخوان نمایشگاه، تبادل پول در سالن های نمایشگاه و فروش کالاهای نمونه اکیدا ممنوع است. ارائه کالاهای نمونه صرفا به عنوان هدیه و اشانتیون مجاز است. توزیع نمونه ها و اقلام دیگر به هر نحو که موجب انسداد راهرو شده و برای غرفه داران مجاور ایجاد مزاحمت نماید، ممنوع بوده و غرفه دار ملزم به توقف آن می باشد.

 

 

غرفه های خودساز " غرفه سازی "

تعریف: غرفه خودساز به نمونه ای اطلاق می گردد که تمام یا بخشی از آن دارای استاندارد و سایز بندی مشخصی نبوده و در زمان نصب نیاز به عملیات تكمیلی دارد.

 1. مراحل اخذ مجوز غرفه سازی به شرح ذیل می باشد:

الف) معرفی پیمانکار غرفه ساز: شرکت های مجری غرفه سازی می بایست معرفی نامه ممهور شرکت کارفرما را خطاب به شرکت برساز رویداد پارس تهیه نماید.

ب) ﺗﻬﯿﻪ ﻣﺪارك ﻣﻮرد ﻧﯿﺎز: شرکت های غرفه ساز موظف هستند 25 روز قبل از شروع افتتاحیه نمایشگاه معرفی نامه شرکت کارفرما، طرح غرفه، گواهینامه غرفه سازی و بیمه مسئولیت مدنی بازدید کننده را به آدرس تلگرامی @Takmil_iFarm و یا شماره 09018296232 ارسال نمایند. بدیهی است عواقب ناشی از عدم ارسال مدارک در موعد مقرر و عدم پذیرش طرح مورد نظر توسط واحد فنی نمایشگاه به عهده شرکت های غرفه ساز می باشد.

 • ﭘﻼن اﻧﺪازهﮔﺬاري ﺷﺪه ﻃﺮح ﻏﺮﻓﻪ ﺑﺎ ﻣﻘﯿﺎس 1/100 در اﻧﺪازه A4 ﯾﺎ A3 در دو ﻧﺴﺨﻪ رﻧﮕﯽ
 • ﭘﺮﺳﭙﮑﺘﯿﻮ ﻃﺮح ﻏﺮﻓﻪ از ﺳﻪ زاوﯾﻪ در اﻧﺪازه A4 در دو ﻧﺴﺨﻪ رﻧﮕﯽ در ﺻﻮرت وﺟﻮد ﻃﺒﻘﻪ دوم در ﻃﺮح ﻏﺮﻓﻪ، ﺟﺰﺋﯿﺎت دﻗﯿﻖ اﺟﺮاﯾﯽ آن ﺷﺎﻣﻞ ﻧﻮع ﭘﺮوﻓﯿﻞﻫﺎي ﻣﺼﺮﻓﯽ، ﺗﯿﺮ رﯾﺰي، ﻓﻮاﺻﻞ ﭘﻞﻫﺎ و ﺟﺎﻧﻤﺎﯾ ﺳﺘﻮنﻫﺎ ﻫﻤﺮاه ﺑﺎ ﻣﻬﺮ و اﻣﻀﺎ ﻣﻬﻨﺪس ﻧﺎﻇﺮ اﻟﺰاﻣﯽ ﻣﯽﺑﺎﺷﺪ.
 • اﺻﻞ و ﺗﺼﻮﯾﺮ ﮔﻮاﻫﯿﻨﺎﻣﻪ ﻏﺮﻓﻪﺳﺎزی ﺑﯿﻤﻪ ﻣﺴﺌﻮﻟﯿﺖ ﻣﺪﻧﯽ ﻣﻌﺘﺒﺮ ﺑﺎ ﻣﻮﺿﻮع ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ ﻏﺮﻓﻪﺳﺎزي و ﻣﺤﻞ آن ﻧﻤﺎﯾﺸﮕﺎه ﺑﯿﻦاﻟﻤﻠﻠﯽ شهرآفتاب و ﺑﻪ ﺗﻌﺪاد 4 ﻧﻔﺮ (یک ﻧﻔﺮ ﻓﻮت و سه ﻧﻔﺮ مصدوم)

 

 1. دستورالعمل غرفه سازی:
 • ﺑﻪ ازای ﻫﺮ ﻣﺘﺮﻣﺮﺑﻊ ﻏﺮﻓﻪﺳﺎزی ﺧﻮدﺳﺎز ﻣﺒﻠﻎ 200،000 رﯾﺎل ﺑﺎ اﺣﺘﺴﺎب ﻣﺎﻟﯿﺎت ﺑﺮ ارزش اﻓﺰوده ﺑﺎﺑﺖ هزینه نظارت بر ﻏﺮﻓﻪﺳﺎزی هزینه‌های جانبی، از ﺷﺮﮐﺖﻫﺎي ﻏﺮﻓﻪﺳﺎز درﯾﺎﻓﺖ ﻣﯽﺷﻮد. ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ ﺑﺮاي ﻫﺮ ﻣﺘﺮﻣﺮﺑﻊ از ﻃﺒﻘﻪ دوم، ﻣﯿﺰان 50 % از ﻣﺴﺎﺣﺖ اﺳﺘﻔﺎده ﺷﺪه، ﺑﻪ ﮐﻞ ﻫﺰﯾﻨﻪ ﻃﺒﻘﻪ ﻫﻤﮑﻒ اﺿﺎﻓﻪ ﺧﻮاﻫﺪ ﺷﺪ.
 • شرکت های غرفه ساز ملزم به صادر کردن یک برگ چک به مبلغ 200،000،000 ریال بابت تضمین تخلیه غرفه در وجه شرکت برساز رویداد پارس می باشند. این چک تا زمان تخلیه کامل غرفه به صورت امانت نزد امور مالی شرکت برساز رویداد پارس باقی خواهد ماند و شرکت ها می توانند پس از پایان عملیات تخریب و جمع آوری غرفه ها با همراه داشتن رسید چک مذکور و مراجعه به ستاد اجرایی، چک خود را دریافت نمایند. در صورتیکه عملیات غرفه سازی، تحت هر شرایطی از زمان یاد شده درجدول 1 عدول نماید، این شرکت نسبت به برداشت مبلغ کامل چک اقدام نموده و شرکت غرفه ساز هر گونه اعتراضی را از خود سلب می نماید. همچنین در صورت آماده سازی غرفه در زمان مقرر و رعایت تمامی مقررات غرفه سازی و عدم خسارت به نمایشگاه در زمان ساخت، برگزاری نمایشگاه و تخلیه، چک مذکور عودت خواهد شد و در غیر این صورت هر گونه فعالیت ساخت وساز جهت غرفه سازی ممنوع بوده ودر صورت مشاهده غرفه سازی از فعالیت غرفه جلوگیری خواهد شد.
 • مجوز ساخت برای غرفه های کمتر از 24 متر صادر نخواهد شد.
 • ساخت فضا به صورت محصور و فاقد دید به عنوان آبدارخانه، انبار، اتاق مذاکره و هر عنوان دیگر ممنوع می باشد.
 • غرفه ها مجاز به استفاده از 500 وات روشنایی و پریز به ازای هر 18 مترمربع می باشند. استفاده بیش از این مقدار منوط به اخذ مجوز کتبی و پرداخت هزینه مازاد برق با تعرفه مربوطه می باشد. همچنین استفاده از هرگونه لامپ و روشنایی بدون محافظ از نوع معمولی یا مدادی ممنوع می باشد.
 • ارتفاع استاندارد برای غرفه های خودساز 3.5 متر می باشد.
 • پیمانکار غرفه ساز موظف به بیمه پرسنل اجرایی در ایام غرفه سازی می باشد و تاییده بیمه را به ستاد اجرایی اعلام نماید. در غیر اینصورت به پیمانکار مربوطه مجوز غرفه سازی داده نخواهد شد.
 • در صورت غرفه سازی چنانچه ارتفاع غرفه سازی بالاتر از غرفه های مجاور باشد، ضروری است که قسمت های پشت سازه ها به ویژه نئوپان، چوب و شبکه های آهنی، رنگ آمیزی و یا با دکور مناسب پوشانیده شود تا موجب بد نمایی غرفه های مجاور نگردد. ضمنا بر روی قسمت های پشت کار که مشرف به حریم غرفه های مجاور می باشد نوشتن تبلیغات یا نام شرکت مجاز نخواهد بود.
 • قسمت های باز یا نیمه تمام و قابل رویت غرفه ها باید پوشانده شوند.
 • رنگ آمیزی جهت غرفه سازی در سالن ها با پیستوله یا لوازمی که گرد رنگ را در فضا پراکنده می کند ممنوع بوده و در صورت مشاهده به عنوان تخلف از ضوابط نمایشگاه از فعالیت غرفه جلوگیری خواهد شد.
 • چنانچه غرفه دارانی، کف سازی با مصالح ساختمانی از جمله ماسه، شن، پانل گچی و سیمان را دارند قبل از شروع کار باید با مسئول سالن هماهنگ نموده تا شرایط و مقررات لازم به غرفه دار بیان گردد. به عنوان مثال کف سالن ها باید در برابر چکیدن روغن و دیگر مواد مشابه به وسیله یک لایه پلاستیک محافظت گردد.

تذکر مهم: پرداخت هزینه های غرفه سازی در نمایشگاه به عهده شرکت غرفه ساز می باشند. بدیهی است که توافقات مالی بین شرکت کارفرما و شرکت غرفه ساز جهت ساخت و اجرای غرفه مورد نظر با توجه به هزینه های فوق صورت خواهد گرفت و این مساله هیچگونه ارتباطی با ستاد اجرایی نمایشگاه نخواهد داشت.

جدول (3) ﺧﺴﺎرت و ﺗﺨﻠﻒ از دﺳﺘﻮراﻟﻌﻤﻞ ﻏﺮﻓﻪﺳﺎزی

ردﯾﻒ ﻧﻮع ﺧﺴﺎرت و ﺗﺨﻠﻒ از دﺳﺘﻮراﻟﻌﻤﻞ ﻏﺮﻓﻪﺳﺎزی ﻣﯿﺰان ﺧﺴﺎرت(رﯾﺎل)
1 1 ﺗﺎ 50 ﺳﺎﻧﺘﯿﻤﺘﺮ ارﺗﻔﺎع ﻏﯿﺮ ﻣﺠﺎز ﺑﻪ ازاي ﻫﺮ ﻣﺘﺮ ﻃﻮل 500،000
2 از 51 ﺳﺎﻧﺘﯿﻤﺘﺮ ﺗﺎ 100 ﺳﺎﻧﺘﯿﻤﺘﺮ ارﺗﻔﺎع ﻏﯿﺮ ﻣﺠﺎز ﺑﻪ ازاي ﻫﺮ ﻣﺘﺮ ﻃﻮل 1،000،000
3 ﻏﯿﺮ ﻗﺎﺑﻞ رؤﯾﺖ ﺑﻮدن داﺧﻞ ﻓﻀﺎي ﺑﺴﺘﻪ (ﻃﺒﻘﻪ دوم، اﻧﺒﺎر، آﺑﺪارﺧﺎﻧﻪ، اﺗﺎق ﮐﻨﻔﺮاﻧﺲ، VIP و ...) ﺑﻪ ازاي ﻫﺮ درﯾﭽﻪ 3،000،000
4 اﺳﺘﻔﺎده از ﻣﺼﺎﻟﺢ ﺳﺎﺧﺘﻤﺎﻧﯽ ﻏﯿﺮ ﻣﺠﺎز در ﮐﻒ ﯾﺎ دﯾﻮارهﻫﺎي ﻏﺮﻓﻪ ﺑﻪ ازاي ﻫﺮ ﻣﺘﺮ ﻣﺮﺑﻊ * 500،000
5 ورود و اﺳﺘﻔﺎده از دﺳﺘﮕﺎهﻫﺎي ﻏﯿﺮ ﻣﺠﺎز ﺑﻪ ازاي ﻫﺮ دﺳﺘﮕﺎه 3،000،000
6 ﭘﻮﺷﺎﻧﺪن ﺳﻘﻒ ﻏﺮﻓﻪ در ﻃﺒﻘﻪ دوم ﺑﻪ ﻫﺮ ﺷﮑﻞ و ﺑﺎ ﻫﺮﮔﻮﻧﻪ ﻣﺼﺎﻟﺢ ﺑﻪ ازاي ﻫﺮ ﻣﺘﺮ ﻣﺮﺑﻊ * 1،000،000
7 ﺗﺠﺎوز ﺑﻪ ﺣﺮﯾﻢ ﭘﺸﺖ ﻏﺮﻓﻪ ﺑﻪ ﻫﺮ ﺷﮑﻞ و ﻧﺤﻮ ﺑﻪ ازاي ﻫﺮ ﻣﺘﺮ ﻃﻮل 1،000،000
8 ﻣﺴﺪود ﮐﺮدن ﻣﺴﯿﺮ ﮐﺎﻧﺎلﻫﺎي ﺗﻬﻮﯾﻪ و ﺗﺄﺳﯿﺴﺎت ﺑﻪ ﻫﺮ ﺷﮑﻞ و ﻧﺤﻮ ﺑﻪ ازاي ﻫﺮ ﻣﺘﺮ ﻃﻮل 1،000،000
9 ﺗﺠﺎوز ﺑﻪ ﺣﺮﯾﻢ راﻫﺮوﻫﺎ ﺷﺎﻣﻞ ﮐﻒ ﻏﺮﻓﻪ، دﯾﻮارﻫﺎي ﺟﺎﻧﺒﯽ و ﺳﺮ در ﺑﻪ ازاي ﻫﺮ ﻣﺘﺮ ﻃﻮل 2،000،000
10 ﻋﺪم زﯾﺒﺎ ﺳﺎزي دﯾﻮارﻫﺎي ﺟﺎﻧﺒﯽ ﻣﺸﺮف ﺑﻪ ﻏﺮﻓﻪﻫﺎي ﻫﻤﺠﻮار ﯾﺎ راﻫﺮوﻫﺎ ﺑﻪ ازاي ﻫﺮ ﻣﺘﺮ ﻃﻮل 1،000،000
11 ﻋﺪم ﺗﻄﺎﺑﻖ ﻃﺮح ﺗﺄﯾﯿﺪ ﺷﺪه ﺑﺎ ﻏﺮﻓﻪ اﺟﺮا ﺷﺪه ﺗﻮﺳﻂ ﻧﺎﻇﺮﯾﻦ ذﯾﺼﻼح ﺑﻪ ازاي ﻫﺮ ﻣﺘﺮ ﻣﺮﺑﻊ * 300،000
12 اﻧﺠﺎم ﺳﺎﺧﺖوﺳﺎز ﻏﺮﻓﻪ ﺑﺪون اﺧﺬ ﻣﺠﻮز از ﻣﺮﺟﻊ ذﯾﺼﻼح و ﻃﯽ ﻣﺮاﺣﻞ ﻗﺎﻧﻮﻧﯽ ﺗﻌﯿﯿﻦﺷﺪه ﺑﻪ ازاي ﻫﺮ ﻣﺘﺮ ﻣﺮﺑﻊ * 300،000
13 ﻋﺪم اﯾﺴﺘﺎﯾﯽ ﻏﺮﻓﻪ ﺑﻪ دﻟﯿﻞ ﻋﺪم رﻋﺎﯾﺖ ﻣﻘﺮرات ﻣﻠﯽ ﺳﺎﺧﺘﻤﺎن ﺑﻪ ازاي ﻫﺮ ﻣﺘﺮ ﻃﻮل 2،000،000
14 ﻣﺒﺎدرت ﺑﻪ ﺳﺎﺧﺖوﺳﺎز در زﻣﺎن ﺑﺮﮔﺰاري ﻧﻤﺎﯾﺸﮕﺎه 5،000،000
15 ﻋﺪم ﺣﻀﻮر ﻣﻬﻨﺪس ﻧﺎﻇﺮ ﭘﯿﻤﺎﻧﮑﺎر در ﻫﻨﮕﺎم ﺳﺎﺧﺖ و ﺗﺨﺮﯾﺐ ﻏﺮﻓﻪ 2،000،000
16 ﻋﺪم اﺗﻤﺎم ﻋﻤﻠﯿﺎت ﻏﺮﻓﻪﺳﺎزي در زﻣﺎن ﻣﻘﺮر ﺑﻪ ازاي ﻫﺮ ﺳﺎﻋﺖ 2،000،000
17 ﺗﺄﺧﯿﺮ در ﺗﺨﺮﯾﺐ و ﺗﺨﻠﯿﻪ ﮐﺎﻣﻞ ﻏﺮﻓﻪ ﺳﺎﺧﺘﻪﺷﺪه ﺑﻪ ازاي ﻫﺮ روز 5،000،000
* ﻣﻮارد ردﯾﻒ 4 ، 6 ، 11 و 12 ﺑﻪ ازای ﻫﺮ ﻣﺘﺮ ﻣﺮﺑﻊ و در ﻣﺘﺮاژ ﮐﻞ ﻏﺮﻓﻪ ﻣﺤﺎﺳﺒﻪ ﺧﻮاﻫﺪ ﮔﺮدﯾﺪ.

 

ﺗﺬﮐﺮ ﻣﻬﻢ: ﻋﺪم رﻋﺎﯾﺖ ﻫﺮ ﯾﮏ از ﻣﻮارد ذﮐﺮ ﺷﺪه ﺗﺨﻠﻒ ﻣﺤﺴﻮب ﻣﯽﮔﺮدد ﮐﻪ ﭘﺲ از ﺗﻌﯿﯿﻦ ﺑﺮآورد ﺧﺴﺎرت ﯾﺎ ﺟﺮﯾﻤﻪ ﺗﻮﺳﻂ ﺳﺘﺎد اﺟﺮاﯾﯽ، ﻣﺒﻠﻎ ﻣﺬﮐﻮر از ﻣﺤﻞ ﺿﻤﺎﻧﺖ اراﺋﻪﺷﺪه ﺗﺄﻣﯿﻦ ﺧﻮاﻫﺪ ﺷﺪ و ﻏﺮﻓﻪدار ﯾﺎ ﻣﺠﺮي ﻏﺮﻓﻪﺳﺎزي ﺣﻖ ﻫﯿﭽﮕﻮﻧﻪ اﻋﺘﺮاﺿﯽ ﻧﺨﻮاﻫﻨﺪ داﺷﺖ.

تبصره 1 :در شرایطی که هر یک از موارد تخلف غرفه آرایی موجب اختلال در ایمنی غرفه گردد علاوه به الزام غرفه دار به جمع آوری موضوع تخلف و اصلاح آن خسارت مربوطه محاسبه و منظور خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 1. ﺗﮑﻤﯿﻞ ﻓﺮم ﺷﻤﺎره دو: ﺷﺮﮐﺖﻫﺎي ﻏﺮﻓﻪﺳﺎز ﻣﻮﻇﻒاﻧﺪ ﭘﺲ از ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ دﻗﯿﻖ ﻗﻮاﻧﯿﻦ و ﻣﻘﺮرات ﻏﺮﻓﻪﺳﺎزی ﮐﻪ در ﺑﺨﺶ پنجم (ﻏﺮﻓﻪﻫﺎی ﺧﻮدﺳﺎز) آﻣﺪه اﺳﺖ ﯾﮏ ﻧﺴﺨﻪ از اﯾﻦ ﺻﻔﺤﺎت را ﭘﺮﯾﻨﺖ ﮔﺮﻓﺘﻪ، ﻓﺮم ﺷﻤﺎره دو (ﻣﺠﻮز اﺟﺮای ﻏﺮﻓﻪ ﺧﻮدﺳﺎز) را ﺗﮑﻤﯿﻞ نموده و ﻫﻤﺮاه ﺑﺎ ﺳﺎﯾﺮ ﻣﺪارك ﺑﻪ ﺳﺘﺎد اﺟﺮاﯾﯽ ﻧﻤﺎﯾﺸﮕﺎه ﺗﺤﻮﯾﻞ دﻫﻨﺪ.

ﻓﺮم ﺷﻤﺎره دو: ﻣﺠﻮز اﺟﺮاي ﻏﺮﻓﻪ ﺧﻮدﺳﺎز

غرفه بندی استاندارد

تعریف: این نوع غرفه بندی به غرفه ای اطلاق می گردد که دارای شرایط ذیل می باشد:

 • از استاندارد مشخص در سایزبندی و نوع قطعات پیروی می کند.
 • توسط کارخانجات تولیدی و صنعتی معتبر تولید شده باشد.
 • به کرات قابلیت استفاده مجدد (مونتاژ و دمونتاژ) را داشته باشد.
 • مونتاژ آن به سادگی انجام شده و نیاز به هیچگونه عملیات تكمیلی در سالن نداشته باشد.
 • شامل قطعاتی مانند پانل، قید، پایه، سردر، دیوایدر و ... باشد.

نکات :

غرفه بندی استاندارد نمایشگاه به ازای هر 18 مترمربع دو عدد صندلی و یک عدد میز، موکت کف و سازه نمایشگاهی با ابعاد مشخص شده طبق نمونه و روشنایی دو عدد لامپ 50 وات کم مصرف و برق 220 ولت 500 وات در یک سمت غرفه به صورت پریز عرضه می‎گردد.

برای غرفه های که کاملا به صورت جزیره هستند از غرفه بندی استاندارد با اسپیس فریم مطابق شکل 3 و برای غرفه های که یک سمت آنها به غرفه مجاور یا دیوار ختم می شود از غرفه بندی استاندارد با پانل مطابق شکل 1 استفاده می شود.

اﻟﻒ) اﮐﺘﺎﻧﻮرم (Octanorm)

اﯾﻦ ﻧﻮع از ﺳﺎزهﻫﺎ ﮐﻪ در ﻓﻀﺎﻫﺎی داﺧﻠﯽ و ﺳﺎﻟﻦﻫﺎی ﻧﻤﺎﯾﺸﮕﺎﻫﯽ ﮐﺎرﺑﺮد دارﻧﺪ، ﺷﺎﻣﻞ ﭘﺎﻧﻞﻫﺎﯾﯽ در اﺑﻌﺎد 270*100 ﺳﺎﻧﺘﯽ ﻣﺘﺮ ﺑﻮده ﮐﻪ دﯾﻮارهﻫﺎ را ﺷﺎﻣﻞ ﻣﯽﺷﻮﻧﺪ. ﺳﺮ درب ﻏﺮﻓﻪ ﻧﯿﺰ ﻣﻄﺎﺑﻖ ﺷﮑﻞ 1 ﮐﺘﯿﺒﻪ ﻧﺎم ﺷﺮﮐﺖ ﻧﺼﺐ ﻣﯽﺷﻮد.

 

شکل 1- نمونه غرفه بندی استاندارد با پانل (اکتانورم)

 

 

 

ﺟﻬﺖ ﺗﻔﮑﯿﮏ داﺧﻞ ﻓﻀﺎی ﻏﺮﻓﻪ ﺑﻪ ﺻﻮرت اﻧﺒﺎري در اﯾﻦ ﻧﻮع ﻏﺮﻓﻪﺑﻨﺪی از ﺳﺎزه ﻣﻄﺎﺑﻖ ﺷﮑﻞ 2 اﺳﺘﻔﺎده ﺧﻮاﻫﺪ ﺷﺪ. سازه آلومینیوم جهت تفکیک داخل فضای غرفه "انباری" به صورت سفارشی انجام میگردد.

هزینه هر پنل 500،000 ريال          لطفا تعداد پنل را مشخص کنید: .....................

شکل 2 - نمونه پانل جهت تفکیک فضای داخل غرفه

ب) اﺳﭙﯿﺲ ﻓﺮﯾﻢ (Space Frame)

اﯾﻦ ﻧﻮع از ﺳﺎزهﻫﺎ ﻓﺮمﻫﺎی ﻫﻨﺪﺳﯽ ﻣﻨﻈﻤﯽ ﻣﯽﺑﺎﺷﻨﺪ ﮐﻪ ﺑﻪ وﺳﯿﻠﻪ ﺑﺴﺖ اﺳﭙﯿﺲ ﺑﻪ ﯾﮑﺪﯾﮕﺮ ﻣﺘﺼﻞ ﺷﺪه و ﺑﺮای ﺳﺎﺧﺖ اﻧﻮاع ﻓﻀﺎﻫﺎ از ﻗﺒﯿﻞ ﺳﺎﻟﻦ، ﻏﺮﻓﻪ، ﺗﺎﺑﻠﻮ ﺑﻨﺮ و ﻏﯿﺮه ﻣﻨﺎﺳﺐ ﻣﯽﺑﺎﺷﺪ. ﺷﮑﻞ 3 ﻧﻤﻮﻧﻪای از اﺳﭙﯿﺲ ﻓﺮﯾﻢ ﺑﻮده ﮐﻪ ﻣﻌﻤﻮﻻ در ﻓﻀﺎﻫﺎی ﺑﺎز ﻣﻮرد و برای غرفه های با عرض بیش از 4 متر بدون پایه قابل اجرا می باشد.

 

شکل 3 - نمونه غرفه بندی استاندارد با اسپیس فریم

ج) ﭼﺎدر ﻧﻤﺎﯾﺸﮕﺎﻫﯽ

اﯾﻦ ﻧﻮع از ﺳﺎزهﻫﺎ ﺑﻪ دﻟﯿﻞ ﻧﻮع ساختار اﺻﻠﯽ آن و ﺑﺎدﺑﻨﺪﻫﺎ، در ﻣﻘﺎﯾﺴﻪ ﺑﺎ ﺳﺎزه دارﺑﺴﺘﯽ و اﺳﭙﯿﺲ ﻓﺮﯾﻢ، از اﺳﺘﺤﮑﺎم و ﻣﻘﺎوﻣﺖ ﺑﺎﻻﺗﺮي ﺑﺮﺧﻮردار ﺑﻮده و ﻣﻨﺎﺳﺐ ﻓﻀﺎﻫﺎی ﺑﺎز ﻣﯽﺑﺎﺷﺪ.

ﺷﮑﻞ 4 - ﻧﻤﻮﻧﻪ ﻏﺮﻓﻪﺑﻨﺪی اﺳﺘﺎﻧﺪارد ﺑﺎ ﭼﺎدر ﻧﻤﺎﯾﺸﮕﺎﻫﯽ

نیازمندی های برق، آب و هوای فشرده

در صورت نیاز به استفاده از خدمات سفارشی مانند برق سه فاز ،خط اینترنت کابلی ،آب و هوای فشرده که شامل هزینه میگردد در جدول زیر مشخص کنید.

جدول شماره یک :تعرفه برق و اینترنت                    هزینه کابل ، اتصالات با شرکت متقاضی می باشد.

جمع تعداد مبلغ روزانه - ریال میزان استفاده نوع خدمات ردیف
316.800 16 آمپر برق تک فاز 1
495.000 25 آمپر برق تکفاز 2
1.000.000 25 آمپر برق سه فاز 3
1.600.000 40 آمپر برق سه فاز 4
3.200.000 80 آمپر برق سه فاز 5
5.000.000 125 آمپر برق سه فاز 6
متعاقبا اعلام می‌گردد 1MB/s اینترنت کابلی( (LAN 7
متعاقبا اعلام می‌گردد 4MB/s اینترنت کابلی( (LAN 8
متعاقبا اعلام می‌گردد 16MB/s اینترنت کابلی( (LAN 9

 

جدول شماره دو :تعرفه خدمات هوای فشرده             هزینه لوله و اتصالات با شرکت متقاضی می باشد.

انتخاب مبلغ - ریال حجم مورد استفاده فشار هوا نوع خدمات ردیف
متعاقبا اعلام می‌گردد 150لیتر در دقیقه 8 بار هوای فشرده 1
متعاقبا اعلام می‌گردد 500لیتر در دقیقه 8 بار هوای فشرده 2
متعاقبا اعلام می‌گردد 150لیتر در دقیقه 16 بار هوای فشرده 3
متعاقبا اعلام می‌گردد 500لیتر در دقیقه 16 بار هوای فشرده 4
بسته به نیاز مشتریان هوای فشرده

(با مشخصات غیر مندرج در جدول فوق)

5

جدول شماره سه: تعرفه خدمات انعشاب آب            هزینه لوله و اتصالات با شرکت متقاضی می باشد.

انتخاب مبلغ- ریال حجم مصرفی نوع خدمات ردیف
متعاقبا اعلام می‌گردد 100 لیتر در ساعت آب به همراه فاضلاب 1
متعاقبا اعلام می‌گردد 500 لیتر در ساعت آب به همراه فاضلاب 2

 

شرکت نمایشگاه هیچگونه مسئولیتی در قبال ازکار افتادن سیستم های الکتریکی غرفه داران بعلت قطع و یا نوسان برق شهر نداشته و شرکت کننده باید راساً نسبت به تهیه دستگاه های محافظ و UPS اقدام نماید.

خدمات نمایشگاهی
اتاق جلسات

(اتاق اختصاصی برای برگزاری جلسه

با پذیرایی ظرفیت 8 نفر)

VIP

(چیدمان کامل یکعدد میز برای

استفاده 4 نفر با پذیرایی کامل)

کارگاه آموزشی

(با سیستم صوت و ویدئو پروژکتور

ظرفیت 30نفر)

نوع اتاق ملاقات
2،000،000 1،500،000 3،500،000 تعرفه هر ساعت
تعداد / ساعت
جمع کل

قوانین و مقررات نمایشگاه اتماک آی فارم

تلفن:41074000 – 021

ایمیل: info@ifarmexpo.com
وب سایت : www.ifarmexpo.com
کانال تلگرامی آی فارم: telegram.me/ifarmexpo